Naujienos Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams spalį – mažiausia tarp didmiesčių

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams spalį – mažiausia tarp didmiesčių

2018.09.26

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams spalį bus mažiausia tarp didmiesčių ir antroji mažiausia tarp 50-ties Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų.

Nuo šių metų spalio 1 d. šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams – 4,58 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Bendrovė nuolat ieško galimybių sumažinti šilumos kainą. 2017 m. spalį, kaip ir prieš tai buvusius tris mėnesius, AB „Šiaulių energija“ vartotojams taikoma šilumos kaina buvo pati mažiausia tarp Lietuvos šilumos tiekėjų. Šiemet sausį–balandį ji išliko antrąja mažiausia Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių.

Šilumos kainos pokyčius lemia keletas faktorių. Vienas iš jų – šilumos kainų dedamųjų perskaičiavimas kasmet. AB „Šiaulių energija“ perskaičiavus ir Šiaulių miesto savivaldybei bei Valstybinei kainų bei energetikos kontrolės komisijai patvirtinus šilumos kainos dedamąsias, šilumos kaina bendrovės vartotojams nuo šių metų lapkričio 1 d. turėtų mažėti apie 7 proc.

Tačiau kitas svarbus šilumos kainą įtakojantis veiksnys – kuro kainos. Faktiškai pirkto kuro kainos įskaičiuojamos į šilumos kainas. Dėl pabrangusio biokuro prognozuojame, kad šilumos kaina vartotojams gali didėti iki 14 proc., lyginant su pernai metų šildymo sezonu.

Pažymime, kad bendrovės tikslas – vartotojų šilumos poreikių tenkinimas jiems mažiausiomis sąnaudomis. Primename, kad mokėjimų už šilumą dydžiui įtakos turi ne tik šilumos kaina, bet ir suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia lauko oro temperatūra, o taip pat būsto plotas ir būklė (naujas namas, senas ar renovuotas).

« Atgal