Naujienos Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams balandį mažės

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams balandį mažės

2018.03.27

Nuo šių metų balandžio 1 d. AB „Šiaulių energija“ vartotojams taikoma šilumos kaina mažėja 1,32 proc. arba 0,06 ct/kWh (be PVM) ir sieks 4,49 ct/kWh (be PVM ). Tai – antroji mažiausia šilumos kaina Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių.

Šio šildymo sezono pradžioje, 2017 m. spalį, kaip ir prieš tai buvusius tris mėnesius, AB „Šiaulių energija“ vartotojams taikoma šilumos kaina buvo pati mažiausia tarp 50-ties Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamų šilumos tiekėjų kainų. Šiemet sausį-balandį ji išliko antrąja mažiausia Lietuvoje ir mažiausia tarp penkių didžiųjų šalies miestų.

Šalčiausiu laikotarpiu, kai šilumos poreikis būna didžiausias ir šilumos kaina turi didžiausią įtaką vartotojams pateikiamų sąskaitų dydžiui, AB „Šiaulių energija“ taikomos šilumos kainos jau keletą metų yra vienos mažiausių Lietuvoje. Ne išimtis – ir šis šildymo sezonas.

Vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintos Šilumos ir karšto vandens kainų nustatymo metodikos nuostatomis, centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainos perskaičiuojamos ir nustatomos kas mėnesį, priklausomai nuo kuro ir perkamos šilumos kainų.

Primename, kad sąskaitos už šildymą dydžiui įtakos turi ne tik šilumos kaina, bet ir suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia lauko oro temperatūra, o taip pat būsto plotas ir būklė (naujas namas, senas ar renovuotas).

« Atgal