Naujienos Šildymo sezono pabaiga – pasiruošimo naujam pradžia

Šildymo sezono pabaiga – pasiruošimo naujam pradžia

2018.04.09

Besibaigiantis šildymo sezonas vartotojus verčia susimąstyti, kokių priemonių būtų galima imtis, siekiant sumažinti mokėjimus už šildymą ateityje.

Gyventi šilčiau bute galima jau šiandien

Pirmiausia rekomenduojama užsandarinti langus. Tinkamai pasirinkę izoliacines medžiagas, būstą geriau apsaugosite ne tik nuo šalčio ir skersvėjų, bet ir nuo triukšmo. Įstiklinę balkonus ir lodžijas, sumažinsite šalto oro skverbimąsi į patalpas, oro temperatūra gretimame kambaryje išliks normali ir vėjuotomis dienomis.

Neužstatykite radiatorių baldais, nedenkite dekoratyvinėmis grotelėmis ar užuolaidomis! Tai trukdo šilumai sklisti į kambarį.

Išeidami iš kambario, uždarykite langus ir orlaides, tai padės namuose palaikyti pastovią temperatūrą. Tačiau nepamirškite kasdien patalpų trumpai, bet intensyviai išvėdinti. Taip išvengsite drėgmės ir kvapų kaupimosi. Saulėtomis dienomis atitraukite užuolaidas ir žaliuzes, kad saulės spinduliai prišildytų Jūsų būstą.

Pasirinkite patikimą šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją

Tinkamai sureguliavę automatizuotą šilumos punktą, sąskaitas už šildymą galite sumažinti bent 10 procentų.

AB „Šiaulių energija“ vykdo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą, jei pageidaujate pasirinkti šią paslaugą arba apie ją sužinoti daugiau, maloniai prašome kreiptis į Abonentų aptarnavimo tarnybą tel. (8 41) 591 243.

Renovacijos skaičiai nemeluoja

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu, nuo 2016 m. gruodžio 1 d. AB „Šiaulių energija“ yra paskirta Šiaulių miesto savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos įgyvendinimo administratoriumi. 2018 m. kovo 31 d. duomenimis, bendrovė administruoja 6 daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimą, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai pateiktos paraiškos atnaujinti (modernizuoti) dar 7 daugiabučius Šiauliuose.

„Vienintelis būdas ženkliai sumažinti nuostolius daugiabučiame gyvenamajame name – atnaujinti pastatą“, – teigia AB „Šiaulių energija“ daugiabučių namų renovacijos administravimo skyriaus viršininkė Judita Kivyliūtė.

Jau įgyvendintų projektų patirtis rodo, kad atlikus seno daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) darbus: atnaujinus šildymo sistemą, pakeitus butų ir kitų patalpų langus, įstiklinus balkonus, pakeitus stogo dangą ir pritaikius kitas energinį efektyvumą didinančias priemones, gyventojų mokėjimai už šildymą sumažėja apie 40 proc.

Nuo 2017 m. lapkričio 1 d. valstybė dengia 30 proc. investicijų, tenkančių atnaujinimo (modernizavimo) energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, 100 proc. investicijų, tenkančių projekto įgyvendinimo administravimo, statybos techninės priežiūros ir techninio darbo projekto išlaidoms padengti.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenims, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, valstybė teikia 100 proc. paramą kredito ir palūkanų mėnesinėms įmokoms padengti (visu laikotarpiu, kol turi teisę į šildymo kompensaciją).

Visais dominančiais daugiabučio namo renovacijos klausimais maloniai prašome kreiptis į  AB „Šiaulių energija“ Daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrių arba skambinti tel. (8 41) 591 238.

 

AB „Šiaulių energija“ daugiabučių namų renovacijos administravimo skyriaus viršininkė Judita Kivyliūtė pataria rimtai apsvarstyti galimybę atnaujinti daugiabutį namą, jei buto kvadratinio metro šildymui suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį siekia 20–25 kWh.

Šį straipsnį ir kitas AB „Šiaulių energija“ naujienas rasite naujausiame bendrovės informaciniame, balandžio mėnesio leidinyje „Mūsų šiluma“, kuris bendrovės vartotojus pasieks jau netrukus, kartu su sąskaitomis už kovo mėnesio paslaugas.

« Atgal