Naujienos Šiaulių mieste ir rajone baigiasi šildymo sezonas

Šiaulių mieste ir rajone baigiasi šildymo sezonas

2018.04.16

Šiaulių miesto šilumos vartotojams, išskyrus Šiaulių miesto švietimo, Vaikų globos namų ir Sutrikusio vystymosi kūdikių namų biudžetines įstaigas, šis šildymo sezonas baigiamas balandžio 17–18 dienomis. 2016–2017 metų šildymo sezonas Šiaulių miesto gyventojams pernai baigėsi balandžio 29–30 d. Miesto švietimo, Vaikų globos namų ir Sutrikusio vystymosi kūdikių namų, gydymo ir kitose biudžetinėse įstaigose jis baigėsi gegužės 12 d.

Šiaulių rajono gyvenamuosiuose namuose ir biudžetinėse įstaigose 2017–2018 metų šildymo sezonas baigiamas nuo balandžio 17 d., praeito šildymo sezono pabaiga rajone buvo paskelbta gegužės 2 d., švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose – gegužės 4 d.

2017–2018 metų šildymo sezonas Šiauliuose pernai prasidėjo spalio 4–6 dienomis, jis truko 196 dienas. Palyginti praeito šildymo sezono trukmė – 206 dienos.

Šio ir praeito šildymo sezono vidutinė lauko oro temperatūra svyravo apie 1 laipsnį šilumos, tačiau šis šildymo sezonas buvo kiek šaltesnis nei praeitas.

Balandis dar nesibaigė ir nėra paskaičiuoti mokėjimai už šildymą šį mėnesį, tačiau galima palyginti praeito ir šio šildymo sezonų mokėjimus už šildymą spalio-kovo mėnesiais. Kaip minėta, šis šildymo sezonas buvo šiek tiek vėsesnis nei praeitas, šilumos kaina dėl brangusio biokuro taip pat šiek tiek didėjo, atitinkamai šį šildymo sezoną nežymiai didėjo ir mokėjimai už šildymą. Palyginti vidutinės išlaidos 50 kv. m buto šildymui per mėnesį praeito šildymo sezono metu buvo apie 31 eurą (su 9 proc. PVM), šį šildymo sezoną ši suma sudarė apie 34 eurus.

Norėtume priminti, kad sąskaitos už šildymą dydžiui įtakos turi ne tik šilumos kaina, bet ir suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia ne tik lauko oro temperatūra, bet ir būsto plotas, būklė (naujas namas, senas ar renovuotas), o taip pat konkretaus namo gyventojų sprendimas, kokia turi būti butų oro temperatūra. Svarbu žinoti, kad visuose daugiabučiuose namuose, kuriems šilumą tiekia AB „Šiaulių energija“, įrengti automatizuoti šilumos punktai, kurių darbas nustatytas taip, kad lauke esant 10 laipsnių šilumos, patalpos nebešildomos.

Šio šildymo sezono pradžioje, 2017 m. spalį, kaip ir prieš tai buvusius tris mėnesius, AB „Šiaulių energija“ vartotojams taikoma šilumos kaina buvo pati mažiausia tarp 50-ties Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamų šilumos tiekėjų kainų. Šiemet sausį-balandį ji išliko antrąja mažiausia Lietuvoje ir mažiausia tarp penkių didžiųjų šalies miestų.

« Atgal