Naujienos Karšto vandens skaitiklių keitimas ir priežiūra: kokie jie?

Karšto vandens skaitiklių keitimas ir priežiūra: kokie jie?

2018.05.15

 

AB „Šiaulių energija“ specialistai dažnai sulaukia vartotojų klausimų dėl karšto vandens skaitiklių keitimo ir priežiūros. Kas kiek laiko reikia keisti šiuos skaitiklius, ar ši paslauga mokama, kas turi užtikrinti patogų priėjimą prie karšto vandens apskaitos prietaisų? Į gyventojų klausimus atsako AB „Šiaulių energija“ Abonentų aptarnavimo tarnybos Karšto vandens skaitiklių aptarnavimo grupės vyresnioji inžinierė Dainora Stankevičienė.

– Kaip dažnai ir kodėl turi būti keičiami karšto vandens skaitikliai? 

– Karšto vandens skaitiklių patikros terminai nustatomi Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymu. Pagal šiuo metu galiojantį Teisinio metrologinio reglamentavimo sritims priskirtų matavimo priemonių grupių ir laiko intervalų tarp periodinių matavimo priemonių  patikrų sąrašą daugiabučių namų butuose ir individualiuose namuose iki 2017 09 26 įrengtų karšto ir šalto vandens skaitiklių metrologinės patikros galiojimo laikas yra 6 metai, po 2017 09 26 iki 2018 05 08 – 4 metai, o nuo 2018 05 09 ir vėliau – 6 metai.

– Kas atsakingas už karšto vandens skaitiklio keitimą, pasibaigus nurodytam galiojimo laikui?

 – Jeigu daugiabučio namo gyventojai yra pasirinkę karšto vandens tiekėju AB „Šiaulių energija“, karšto vandens skaitiklių įrengimą, priežiūrą ir metrologinę patikrą organizuoja mūsų bendrovė. Šių apskaitos prietaisų įrengimo, priežiūros ir patikros sąnaudos kiekvieną mėnesį įtraukiamos į karšto vandens skaitiklio aptarnavimo mokestį, todėl papildomai už skaitiklio keitimą mokėti nereikia.

Dažnai nepavyksta pakeisti skaitiklio dėl seno vamzdyno, neveikiančio ventilio (vandens uždarymo rankenėlės) ar sunkaus priėjimo. Vamzdynas ir ventilis yra vartotojo nuosavybė ir būtent vartotojas atsakingas už jų tinkamą techninę būklę. Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės įpareigoja vartotoją, kad priėjimai prie karšto vandens apskaitos prietaisų būtų laisvi. 

 – Ar vartotojas pats turi pats stebėti, kada baigiasi jo karšto vandens skaitiklio metrologinės patikros galiojimo laikas?

 – Karšto vandens skaitiklių keitimas AB „Šiaulių energija“ vartotojų namuose Šiaulių mieste ir rajone vyksta nuolat. Skaitikliai keičiami tuose butuose, kuriuose karšto vandens skaitiklių metrologinės patikros galiojimo laikas baigiasi einamaisiais metais. Apie tai vartotojus informuoja karšto vandens tiekėjas, patiems sekti skaitiklio galiojimo nereikia.

Apie karšto vandens skaitiklių keitimą vartotojai informuojami iš anksto: daugiabučio namo skelbimų lentoje pakabinama informacija apie numatomą skaitiklių keitimo laiką, tekste nurodant butus, kuriuose reikia pakeisti karšto vandens skaitiklius. Jei nurodytu laiku gyventojai negali būti namuose, skelbime pateiktais telefonų numeriais jie turi susitarti dėl kito, jiems patogaus skaitiklių keitimo laiko. Labai prašome vartotojų sudaryti sąlygas mums, kaip  karšto vandens tiekėjams, įvykdyti teisės aktuose nustatytas pareigas pakeisti skaitiklius bute.

– Kas laukia vartotojų, kurie nesudaro karšto vandens tiekėjui minėtų sąlygų?

– Pirmiausia išnaudojame visas įmanomas galimybes informuoti vartotojus apie būtiną karšto vandens skaitiklių keitimą – skambutis kontaktiniu telefonu, elektroninis laiškas, žinutė mobiliuoju telefonu, pranešimas kartu su mokėjimo sąskaita, paprastas ir registruotas laiškas, informacijos skelbimas spaudoje. Tik išbandę visus būdus taikiai išspręsti susidariusią situaciją, taikome vartotojui teisės aktuose numatytą normatyvinį karšto vandens kiekį.

Būkite atidūs, nes pasitaiko atvejų, kai prisistatydami karšto vandens tiekėjų atstovais gyventojams skambina sukčiai. Visada galite karšto vandens tiekėjo pasiteirauti, ar tikrai Jūsų bute reikia pakeisti karšto vandens skaitiklį. Tai galite padaryti paskambinę AB „Šiaulių energija“ Abonentų aptarnavimo tarnybos Karšto vandens skaitiklių aptarnavimo grupės specialistams tel. (8 41) 591 276, 8 698 39426. Į juos galite kreiptis ir kitais dėl karšto vandens skaitiklių kilusiais klausimais.

« Atgal