Naujienos Kaminas šimtais lempučių suspindo jau 19-ą kartą

Kaminas šimtais lempučių suspindo jau 19-ą kartą

2017.12.05

Gruodžio 2 d. Šiauliuose įžiebta ne tik pagrindinė, bet ir aukščiausia miesto eglė. Ją primenantis 120 m aukščio AB „Šiaulių energija“ Pietinės katilinės kaminas šimtais lempučių pirmą kartą buvo papuoštas, belaukiant 2000-ųjų. Šiemet žiemos švenčių laikotarpiu kalėdine eglute jis tapo jau 19-ą kartą.

Aštuonias girliandas, kurios kiekvienos ilgis siekia 90 metrų, įmonės darbuotojai kartu su UAB „Aukstata“ aukštalipiais kabino apie 4-5 valandas. Dar kelias valandas užtruko girliandų paruošimas ir pajungimas.

Jau eilę metų kaminą apšviečia ne tik 720 lempučių, ant jo suspindi ir artėjančių metų skaičiai. Jie sukuriami prie metalinės skaičių konstrukcijos pritvirtinus šviečiančius kabelius. Bėgant metams, keičiantis skaičiams, pagal poreikį pagaminamas vienas-kitas naujas metalinis skaičius.

Bendrovės meistrai girliandas kaminui 1999 metų pabaigoje pagamino savarankiškai, pagal vieno iš tuometinių darbuotojų pasiūlytą projektą. Bendras darbuotojų kūrybos rezultatas sėkmingai puošia Šiaulius žiemos švenčių metu iki šiol. Tik kasmet pakeičiamos vėjo sudaužytos ar perdegusios lemputės, lempų lizdai ar kitos sugedusios dalys ir girliandas vėl galima naudoti.

Kaip ir ankstesniais metais, bendrovės „eglutė“ miestiečius ir miesto svečius savo mirksinčiomis šviesomis džiugins iki sausio 6 dienos – Trijų Karalių, tradiciškai užbaigsiančių kalėdinį laikotarpį.

« Atgal