Naujienos Besibaigiantis šildymo sezonas: koks jis?

Besibaigiantis šildymo sezonas: koks jis?

2018.04.05

AB „Šiaulių energija“ vartotojams šalčiausiu laikotarpiu taikomos šilumos kainos jau keletą metų yra vienos mažiausių Lietuvoje. Ne išimtis – ir šis šildymo sezonas.

Šis ir praeitas šildymo sezonai – panašūs

2017–2018 metų šildymo sezonas gyventojams Šiauliuose pernai prasidėjo spalio 4–6 dienomis, Šiaulių rajone – spalio 9 d. 2017 m. spalį, kaip ir prieš tai buvusius tris mėnesius, AB „Šiaulių energija“ vartotojams taikoma šilumos kaina buvo mažiausia tarp 50-ies Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamų šilumos tiekėjų kainų. Šiemet sausio–kovo mėnesiais ji išliko antrąja mažiausia Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių.

Šiaulių miesto gyventojams 2016–2017 metų šildymo sezonas pernai baigėsi balandžio 29–30 d., jis truko 206 dienas. Miesto švietimo, Vaikų globos namų ir Sutrikusio vystymosi kūdikių namų, gydymo ir kitose biudžetinėse įstaigose jis baigėsi gegužės 12 d. Šiaulių rajono gyventojams praeito šildymo sezono pabaiga buvo paskelbta gegužės 2 d., švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose – gegužės 4 d. Palyginti 2015–2016 m. sezono trukmė – 188 dienos, 2014–2015 m. – 193 dienos.

Praeitas ir šis šildymo sezonai, lyginant spalio–vasario mėnesių  laikotarpius, panašūs. Vidutinė lauko oro temperatūra praeitą šildymo sezoną minėtu laikotarpiu siekė 0,3 laipsnio šilumos, šį šildymo sezoną tuo pačiu laikotarpiu buvo 0,8 laipsnio šilumos. Šilumos suvartojimas dėl panašios lauko oro temperatūros minėtus penkis mėnesius šį ir praeitą šildymo sezonus vidutiniškai siekė 15 kWh/m² mėnesiui. Vidutinė šilumos kaina taip pat buvo panaši, mokėjimai už 50 m² buto šildymą vidutiniškai siekė 70 eurų.

Pernai kovą vidutinė lauko oro temperatūra buvo 3,2 laipsnio šilumos, balandį – 5,2 laipsnio šilumos. Jei šiemet orai išliks panašūs kaip ankstesniais metais, tikėtina, kad ir šilumos suvartojimas bus panašus.

 Kada skelbiama šildymo sezono pabaiga

Šildymo sezono pabaigą, kaip ir pradžią, atsižvelgdama į faktines lauko oro temperatūras, nustato savivaldybės institucija. Šildymo sezoną galima pabaigti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei +10  °C. Savivaldybės institucijos patvirtintuose sąrašuose numatytų įstaigų pastatų (vaikų darželių, lopšelių, mokymosi įstaigų, ligoninių ir pan.) šildymo sezono pabaiga, kaip ir pradžia, nustatoma savivaldybės institucijos sprendimu.

Šilumos vartotojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos, taip pat ir pradžios, nepažeidžiant teisės aktuose nustatytų higienos normų.

Jeigu balsų dauguma šilumos vartotojai, išskyrus savivaldybės institucijos patvirtintuose sąrašuose numatytas įstaigas, nusprendžia anksčiau pradėti arba vėliau baigti savo pastatų šildymą negu savivaldybės institucijos nustatyta šildymo sezono pradžia ar pabaiga, jie apie savo sprendimą praneša šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas pateikia atsisakymą.

Šildymo sezonui besibaigiant, AB „Šiaulių energija“ specialistai džiaugiasi tuo, kad šilumos gamyba vyko sklandžiai, bendrovės trasose gedimų nebuvo, vamzdynai nepažeisti. Šilumos tiekimo sutrikimų vartotojams nebuvo.

« Atgal